Basın Toplantısı - Mestan ÖZCAN

Basın Toplantısı

AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ!

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, 9 Ocak Çarşamba günü yaptığı basın toplantısında ilk kez Tekirdağ ili basın mensupları ile bir araya geldi. Doğup büyüdüğü Tekirdağ’a hizmet etmek için büyük heyecan duyduğunu dile getiren Mestan Özcan; aday olma gerekçelerini ve nasıl bir Büyükşehir Belediye Başkanlığı planladığını basın mensupları ile paylaştı.

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, düzenlediği ilk basın toplantısında Tekirdağ ili basın mensuplarına adaylık sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasına basın mensuplarının “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlayarak başlayan Mestan Özcan, 4 madde ile neden belediye başkan adayı olduğunu anlatarak şunları söyledi: “Belediye Başkanlığı’nı düşünmeye başladığımda, aklımda sürekli şu 4 konu vardı.

✔Birincisi, 47 yıldır bu topraklarda yaşayan biri olarak bu şehrin insanlarına hizmet verme fikri beni çok heyecanlandırıyordu. Çünkü içlerinden biri olarak insanların, esnafın, iş insanlarının, kadınlarının ve dahi gençlerin yaşadığı problemleri ve bu şehrin dinamiklerini biliyordum.

✔İkincisi, bu şehirde evlendim ve Allah bağışlarsa 2 evlat sahibi oldum. Kendi çocuklarım ve ailem için güzel bir gelecek hayalim var. Ama anladım ki, kendi çocuklarım için hayal ettiğim herşeyi başkalarının çocukları için de istiyorum. Anladım ki, ben çocuklarımız daha iyi bir geleceğe ulaşsınlar diye siyaset yapıyorum.

✔Üçüncüsü, bazen işim gereği, bazen de ailemle çıktığımız seyahatlerde onlarca şehir gezdim. Bu seyahatlerden anladığım şu ki: Tekirdağ çok yüksek potansiyeli olan şehirlerden biri, ancak potansiyeli çok kötü yönetilen bir şehir. Bu potansiyeli açığa çıkarmak son derece mümkün ve bunu bu şehrin insanları ile birlikte yapacağız.

✔Dördüncüsü ise, ben bu şehrin esnaflarından birinin çocuğu olarak doğdum büyüdüm. Ailemden aldığım terbiye de, inancım da bana problemlere sırtımı dönmektense onları çözmek için çaba sarfetmem ve elimi taşın altına koymam gerektiğini söylüyor. İşte bu nedenlerle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bugün karşınızdayım.

Açıklamalarına nasıl bir Büyükşehir Belediyesi ve nasıl bir Büyükşehir Belediye Başkanı hedeflediğini anlatarak devam eden Mestan Özcan “Neticede ben az evvel belirttiğim nedenlerle çıktığım bu yolda, kaynaklarını doğru kullanan, önce doğru işi planlayan ve yapan, bunu da detaylıca fizibilitesinden maliyetlerine, insan kaynağından çıktılarına kadar çalışan, sonra o işi doğru, eksiksiz ve zamanında bitiren bir Büyükşehir Belediyesi istiyorum. Yine söylüyorum ki bu şehrin Türkiye’nin Vizyon Şehri olmasının önünde hiçbir engel yok. Şekeri var, unu var, suyu var. Helva için herşey hazır. O zaman bir ehil el ve bir ehil ekiple aşılmayacak engelimiz yok.” Dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bir parmak izi gibi eşsiz olmasının yollarını da açıklayan Mestan Özcan sözlerine “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yönetimin hiçbir aşamasında değerlerimden vazgeçmeyeceğim. Bugün nasıl ulaşılabilirsem, hergün yine ulaşılabilir olacağım. Bunun altyapısını da çalışıyoruz. Telefonumda şuan cevaplayamadığım 9486 mesaj var. Herbirine cevap vereceğim inşallah. Ama ayırtedici özellğimiz, parmak izimiz ne olacak biliyor musunuz? Tüm paydaşlarımızın söz sahibi olduğu bir platform oluşturarak “KATILIMCI” bir yönetim modeli uygulayacağım. Sorunların her zaman çözülebilir olduğu bilinci ile hareket edecek “ÇÖZÜM ODAKLI” bir yaklaşım sergileyeceğim. Yönetimin her aşamasında “ŞEFFAF” olacağım. Belki de en önemlisi belediyecilik anlayışımın merkezinde her zaman insan olacak; “İNSAN ODAKLI” yaklaşımımdan asla ödün vermeyeceğim. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen atalarımızın sözleri bize ışık olacak. Karanlıkta yolumuzu kaybetmeyeceğiz inşallah. “VİZYONER” bir tavır sergileyecek, gelecek hedeflerimizin soyut düşüncelerden değil, spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir ve zamanla sınırlandırılmış somut konulardan oluşmasına büyük önem vereceğim. Hiçbir hizmet adımından, hiçbir zorluktan, hiçbir kronikleşmiş problemden korkmayacağım ve her zaman insanım için “CESUR” adımlar atacağım. Bunlar benim bugün size aktarmak istediğim, gönlümden geçenler. Bu göreve gönülden talibim. Bundan sonraki süreçte daha sık bir araya geleceğiz inşallah.” diyerek devam etti.

Mestan Özcan, “Vizyon Şehir Tekirdağ” sloganıyla planladıkları ve bir süredir şehrin gündemini oluşturan 1059 hizmet adımına ilişkin de kısa açıklamalarda bulundu. Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha çevreci, daha zengin bir Tekirdağ için Trafik ve Ulaşım, Çevre ve Şehircilik, Yaşam ve Toplum, Ekonomi ve Turizm olmak üzere 5 ana başlıkta ve bu 5 ana başlığa dair 27 alt başlıkta 1059 hizmet adımı planladıklarını belirten Mestan Özcan, bu hizmet adımlarındaki tüm detayları ve büyük projelerini düzenli olarak basın mensupları ile paylaşacaklarını kaydetti. Mestan Özcan sözlerini “her bir hizmet adımı için detaylı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bunlar birer seçim vaadi olsaydı, şimdiye kadar rahatlıkla önünüze getirebilirdik. Oysa herbiri için yapılan çalışmalar sonuçlandıkça, niyetimiz önce şehrin acil ve önemli konularından oluşan 1000 hizmet adımını açıklamak. Sonra 50 büyük hizmet adımını sırasıyla açıklayacağız. En son, bütün çalışmalarını devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve uzmanlarından oluşan tüm paydaşlardan alınan görüşler ile şekillendireceğimiz Tekirdağ’ın 9 Mega Hizmet Adımı’nı yine önce sizlerle paylaşacağız. Bugünkü katılımınız ve bundan sonraki destekleriniz ve ilginiz için hepinize şimdiden çok teşekkür ediyor; güzel haberler ile bir araya gelebilmeyi diliyorum.” diyerek sonlandırdı.