Birlikte başaracağız - Mestan ÖZCAN

Birlikte başaracağız

Anlıyorum ki,

Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımız 31 Mart’tan sonra işlerine ne olacağının endişesini yaşıyorlar.

Bu 2 şekilde önemli:

1- Mestan Özcan’ın Belediye Başkanı olacağını o kardeşlerim de biliyorlar.

2- CHP Belediyesi zamanında işe alınanlar Mestan Özcan’ın kendileri ile çalışmak istemeyeceğini ve işten çıkarılacaklarını düşünüyorlar.

Her iki konuyla ilgili fikrimi de -neden önemli olduğunu ifade ederek- açıklayayım.

İlk olarak, evet, ben inşallah Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım ve bu Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının da desteği ile olacak. Bunu bana “Aman başkanım, sizi aradığımız bilinmesin, yanınızdayız” diyen telefonları ve ziyaretlerimdeki sıcak yaklaşımları ile hissettirdikleri için Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Bununla birlikte, ben buradan net olarak söyleyeyim. Kim olursa olsun, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından kimse işinden olmayacak. Ben o çalışanlarımızla ve belki de daha fazlasıyla bu şehri Vizyon Şehir yapacağım. Potansiyeli çok yüksek olan bu şehrin ne kadar kötü yönetildiğini, ne kadar vizyonsuz yönetildiğini de bütün hemşerilerimiz o akit geldiğinde görecek.

İddiam şudur ki, 2024 seçimlerinde ben bırakmak istesem de bu şehrin insanı beni bırakmak istemeyecek. Çünkü ehil eller tarafından doğru vizyonla yönetildiğinde bu şehir bir anda parlamaya başlayacak.

Güzel günler göreceğiz, merak etmeyin. Çoğu gitti, azı kaldı inşallah…

Birlikte başaracağız!